BIOTECON Diagnostics GmbH 1998 yılında Almanya’da kurulmuştur.

BIOTECON Diagnostics, gerçek zamanlı PCR ile patojenler, Gıda da bozulmaya yol açan organizmalar, genetik olarak değiştirilmiş organizmalar (GMOs) ve alerjenler için yenilikçi, hızlı tespit sistemlerinin geliştirilmesi ve üretilmesine odaklanmaktadır.

Tespit kitlerinin yanı sıra;

  • Ürün geliştirme (PCR tespiti ve örnek hazırlama kitleri)
  • Uygulama geliştirme (otomasyon, yazılım)
  • Mikrobiyolojik hizmetler
  • foodproof® ve microproof® ürün serileri de örnek hazırlamak için kitler içerir.

Uluslararası bir biyoteknoloji şirketi olan BIOTECON Diagnostics ürünlerini dünya çapında pazarlamaktadır.

Şirket, çeşitli ülkelerden satış uzmanlarıyla ve sürekli büyüyen, dünya çapındaki distribütörler ile işbirliği yapmaktadır. Türkiye tek yetkili distribütörlüğünü firmamız 2014 yılından beri sürdürmektedir. Bu sürdürülebilirliği BIOTECON Diagnostics'in akredite edilmiş hizmet laboratuvarına, özellikle gıda ve ilaç endüstrileri için mikrobiyolojik analiz konusunda uzun yıllara dayanan bir deneyimine sahip olmasına borçluyuz.

Gıda üretim endüstrisinde güçlü ortaklıkları nedeniyle, BIOTECON Diagnostics, üreticilerin mikrobiyal gereksinimlerinin farkındadır ve bu nedenle en uygun çözümleri sunabilmektedir. Yeni ürünler, geliştirme sırasında müşteri ihtiyaçlarına göre uyarlanır ve test edilir.

Biotecon Diagnostics kusursuz ürünleri ve optimal hizmeti ile uzun süreli müşteri memnuniyetini sağlamak, teslimat tarihlerine uymak, yetenekli dağıtıcılar kullanmak, üretim ve yönetimde anlaşılır, açık bir şekilde yapılandırılmış süreç ve prosedürlerin sürdürülmesi ve sürdürülebilir rekabet gücünü sağlamak için en yeni teknolojileri kullanarak en iyi fiyat-performans oranını belirlemek için sürekli gözden geçirme ve kalite politikası geliştirmeye kararlıdır.

Biotecon Diagnostics 2002 yılından bu yana tüm ürünleri DIN EN ISO 9001 uluslararası standardına göre belgelenmiştir. Ayrıca hizmetlerinin kalitesi 2005 yılından bu yana DIN EN ISO 17025 standardına göre akredite edilmiştir.

BIOTECON Diagnostics'in yol gösterici ilkeleri doğrultusunda Altıgenbio olarak müşterilerimizin gereksinimlerinin doğru tespitinde bulunup, doğru çözümler sunmak için ürünlerimizin ve hizmetlerimizin yüksek kalitesini, müşteri memnuniyetini, verimliliğini, satış sonrası desteklerimizi ve şirketimizin işlerinin kalıcı varlığını garanti ederiz.