Norgen Biotek 1998 yılında Profesör Yusuf Hac-Ahmad tarafından, Thorold, Ontario, Kanada'da kurulmuştur. Norgen, numune hazırlama üzerine odaklanan ISO 9001, ISO 13485 ve ISO 15189 sertifikalı tam entegre Kanadalı biyoteknoloji şirketidir. Norgen'in ISO 15189 için akreditasyon kapsamı, şirketin araştırma çalışmaları ve klinik denemeler için yüksek kalitede, etkili moleküler tanı testi sağlamasına olanak tanır. Ayrıca, Norgen, Kanada'nın En İyi 10 Life Science (Yaşam Bilimleri) Şirketinden biri olarak kabul edilerek günümüze kadar çok sayıda ödül almıştır.

Norgen Biotek dünya çapındaki müşterilerine ve ortaklarına: DNA, RNA ve protein pürifikasyonu için birinci sınıf numune hazırlama kitleri sağlayarak, araştırma uygulamalarında ve teşhiste kullanılmak üzere temiz ve konsantre edilmiş DNA, RNA ve Protein sağlamayı amaçlamıştır. Bu sebeple kendini ar-ge çalışmalarında ve klinik araştırmalar için yüksek kalitede, etkili moleküler tanı testi sağlamaya ve uzman destek hizmetleri sunmakla yükümlü görmektedir. Altıgenbio olarak Norgen’in Türkiye tek yetkili distribütörlüğünü üstlenerek bu ortaklığı paylaşmaktan memnuniyet duyuyoruz.

Kalite sistemimizde ve iş uygulamalarımızda; müşteri ihtiyaçlarının yakalanması, analiz edilmesi, yüksek kaliteli birinci sınıf uygun maliyetli ürünler sunmak ve bu ürünlerin etkinliği hakkında geri bildirim için satış sonrası destek hizmetlerimizde; problemlerin belirlenmesi, çözümü, düzeltilmesi ve önlenmesi için müşteri geri bildirim sürecini sürdürerek müşteri memnuniyetinde sürekli iyileştirmeler gerçekleştirmekteyiz.

Norgen, teknolojisinin bir bölümünü, araştırma amaçları için RNA, DNA ve protein saflaştırmasında 150'den fazla örnek hazırlama kiti geliştirmek üzere başarıyla kullanmıştır. Bu kitler, çeşitli örneklerden DNA, RNA ve mikroRNA'nın izolasyonu ve saflaştırılması için dünyanın önde gelen kitlerini oluşturmuş ve aynı numuneden tek bir örnek kullanarak RNA, DNA ve proteinlerin sıralı izolasyonunu sağlayan yeni multi-analiz kitlerini içerir. Norgen; kan, idrar, plazma, serum ve sıvı biyopsi örneklerinden cell free nükleik asitler de dahil olmak üzere RNA ve DNA'nın saflaştırılması için geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Norgen ayrıca eksiksiz bir PCR reaktifleri, tamponlar, moleküler ağırlık marker’ları ve plastik / filtrasyon cihazları için sarf malzemeler sunmaktadır.

Norgen son zamanlarda nükleik asit bazlı teşhis için 100'den fazla kitin piyasaya sürmüştür. Bu yeni ürün portföyü, hem idrar hem de plazma / serumdan insan patojenleri, gıda kaynaklı patojenlerin ve bitki patojenlerinin tanısı için kitler de içerir. Bu kitler sadece araştırma amaçlı olarak sunulmaktadır ve ilaca dirençli patojenlerin, epidemiyolojik çalışmaların, patojenlerin saha gözetimi ve araştırmalarının gözetimi için kullanışlıdır. İnsan patojenleri için teşhis kitleri açısından, invaziv olmayan örnek hazırlamaya dayalı kitlerin geliştirmiştir. Non-invaziv numune toplama ürünleri ile teşhis için birçok yarar sağlar. Norgen, çeşitli örnek tiplerinden DNA, RNA ve proteinlerin saflaştırılması, konsantrasyonu ve temizlenmesi dahil olmak üzere birçok uygulama ile özel bir matrikse dayalı benzersiz bir platform teknolojisi geliştirmiştir. Bu makromoleküllerin (DNA-RNA-Protein) etkili bir şekilde pürifikasyonu teşhiste ve genomik ve proteomiklerin keşfini sağlayan yüzlerce moleküler biyolojik uygulamalarında ilk adım olduğu için önemlidir.